2. Волейбол
  3. „Лъвиците” отново перфектни, отнесоха Швейцария и записаха девети пореден успех

„Лъвиците” отново перфектни, отнесоха Швейцария и записаха девети пореден успех

Избраничките на Марчело Абонданца победиха с 3:0 гейма домакина на турнира

Волейболните ни националки записаха девета поредна победа в тазгодишното издание на Европейската лига. В мач от група В избраничките на италианския селекционер Марчело Абонданца победиха с 3:0 гейма домакина на турнира Швейцария в град Фрибург.

Те спечелиха отделните части с 25:11, 26:24 и отново 26:24 точки. В този двубой бе дадена почивка на голяма част от титулярките, като например Страшимира Филипова и Емилия Николова, а Елица Василева и разпределителката Диана Ненова влизаха за малко през втория и третия гейм.

В края на следващата седмица е последният турнир в групата във френския град Метц.

Националките продължават да са едноличен лидер във временното класиране 3 мача преди края. Те вече се класираха за финалната фаза, която ще бъде от 5 до 7 юли в Карлови Вари, Чехия.