2. Волейбол
  3. "Лъвиците" паднаха драматично от Чехия и са аут от европейското (+ВИДЕО)

"Лъвиците" паднаха драматично от Чехия и са аут от европейското (+ВИДЕО)

Загубата дойде след тайбрек, изпускаме питомното във втория гейм

Националният отбор по волейбол-жени допусна втора загуба на Европейското първенство в Шверин, Германия. „Лъвиците” бяха надиграни от Чехия след тайбрек - с 2-3 (25:14, 20:25, 31:29, 19:25, 11:15) – в последен мач от група “D”. Така нашите момичета отпадат от надпреварата.

В първия гейм нашите момичета показаха решителност и поведоха с осем точки. Добрата игра продължи и те затвориха гейма в своя полза.

Във втория гейм нашите отново бяха напред в резултата, но чехкините намериха своя ритъм на игра и успяха да изравнят резултата.

Третият започна много оспорвано и продължи така до края. За щастия нашите момичета бяха по-добрият тим в края и поведоха с 2-1 гейма.

Четвъртия гейм се разви подобно на първия, но в полза на съперника ни. Така чехкините не позволиха традицията да бъде развалена и се стигна до тайбрек.

В последния гейм нашите отново започнаха ударно, но отново започнаха да бъркат, а чешкият тим успя да се възползва от това и извади от надпреварата българския отбор.

Най-резултатна в двубоя стана звездата на Чехия Анета Хавличкова, която реализира внушителните 33 точки (2 блокади, 46% в нападение). 21 добави съотборничката й Тереза Ванзурова (2 блокади, 46% в атака). На блокада чешките състезателки направиха 18 точки срещу 14 за България.

От българския тим с най-много точки се отчете Добриана Рабаджиева, която заби 20 (3 блокади, 31% в нападение), а 18 добави звездата на тима Елица Василева (1 ас, 1 блокада, 39% в атака). С 16 остана Емилия Николова (1 ас, 44% в нападение), а 14 записа Страши Филипова (5 блокади, 41% в атака). Отлично игра и Цвети Заркова, която реализира 12 точки (1 ас, 5 блокади, 50% в нападение).

По-късно тази вечер е другият мач от тази група между европейските шампионки от Сърбия и Полша.