2. Волейбол
  3. "Лъвиците" пак отнесоха Румъния

"Лъвиците" пак отнесоха Румъния

Ева Янева стана топреализатор за България в днешния мач, забивайки 19 точки в контролата

Женският национален отбор по волейбол на България победи Румъния с 3:0 (25:17, 25:16, 25:21) във втората контролна среща между двата отбора, играна в помощната зала на Арена Армеец.

Вчера българките надиграха Румъния с 3:1  гейма в първия мач на новия селекционер Марчело Абонданца. Днес обаче родните състезатели бяха далеч по-убедителни, доминирайки и в двете части над своите опонентки.

Марчело Абонданца направи една промяна спрямо вчерашния си състав, като на мястото на Цвети Заркова сред титулярите се появи Габриела Коева. Тя пък напълно опрадва доверието на италианеца, като се включи напълно успешно в мача.

Българският отбор спечели убедително в трите гейма, но в допълнителния четвърти гейм тимът загуби концентрация и отстъпи с 16:25.

Ева Янева стана топреализатор за България в днешния мач, забивайки 19 точки в полето на Румъния.