2. Волейбол
  3. „Лъвиците” загубиха втората си контрола срещу Белгия

„Лъвиците” загубиха втората си контрола срещу Белгия

Българският женски национален отбор по волейбол допусна загуба с 0:3

Българският женски национален отбор по волейбол допусна загуба във втората си контрола преди началото на двубоите от Европейската лига. След като вчера спечелиха с 3:1 срещу Белгия, днес националките ни загубиха с 0:3. Двата отбора изиграха много оспорвана първа част, като предимството имаха и домакините, и гостите.

След четири равенства в резултата при първото техническо прекъсване гостите водеха с 8:6. Националките ни изравниха при 9 равни, след което последваха още три изравнявания, а при второто прекъсване домакините водеха с 16:14. След равенство при 16:16 в играта на българките настъпи срив, посрещането им стана слабо, блокадата не беше на ниво и гостите безпроблемно взеха гейма с 25:18.

През втората част се повтори ситуацията от първия гейм. Играта бе равностойна, с променливо предимство. Белгийките обаче се възползваха по-добре от допусканите грешки а домакините и след второто прекъсване поведоха в резултата и до края на гейма поддържаха аванса си и спечелих с 25:22.

През третата част домакините започнаха по добре гейма и успяха да поведат, но отново повториха грешките си от предишните две части. Домакините водеха почти през цялата част, независимо че допуснаха няколко изравнявания. След последното от тях при 21:21 гостите успяха да поведат в резултата и спечелиха третата част с 25:23 и съответно мача с 3:0 гейма. За България най-резултатна беше Ева Янева с 12 точки.