2. Волейбол
  3. "Лъвовете" на Пранди схрускаха и Италия - 3:0!

"Лъвовете" на Пранди схрускаха и Италия - 3:0!

Подкрепяни от вярната публика, Казийски и компания направиха на пух и прах „Скуадра адзура”.

Българският национален отбор по волейбол успя да спечели по категоричен начин и втората си среща от група “D” на европейското първенство по волейбол в Турция. Момчетата на Силвано Пранди се разправиха с тима на Италия с 3:0 гейма (26:24, 25:22, 25:22). Чиста и страхотна победа за „трикольорите” срещу един от фаворитите в турнира. Подкрепяни от вярната публика, Казийски и компания направиха на пух и прах „Скуадра адзура”.

Първият гейм започна по отличен начин за България – възпитаниците на Силвано Пранди поведоха с 6:3, а първата техническа пауза дойде при резултат 8:5 в наша полза. Последва много добра игра от страна на италианците и те успяха да обърнат резултата до 12:10. Добрата игра на Италия продължи и втората техническа пауза настъпи при 16:14. Постепенно обаче „трикольорите” се върнаха в гейма и след добри отигравания на Йосифов се стигна до 18:18. Лидерът на италианците Лашко показа изключителна класа в атака и „Скуадра адзура” отново поведе с 2 точки – 22:20. Стигна се до 23:23 след отлични отигравания на Йосифов и Цветанов на два пъти. Капитанът Николов изпълни страхотен сервис и България поведе с една точка. Италианците изравниха, но последваха нови две точки и гейм за България – 26:24.

Втората част започна равностойно - точка за точка, като първата техническа пауза дойде при резултат 8:7 в полза на България, след което се стигна до 11:11. След това обаче Италия спечели няколко много важни точки и поведе с 4 точки – 16:12. Българският тим успя да намали резултата до 16:18, а в последствие се стигна и до 20:20. Много добре за българския отбор се включи резервата Валентин Братоев, а Матей Казийски продължи с невероятното си представяне и се стигна до 23:22. Впоследствие нашите спечелиха с 25:22 и след невероятния обрат в този гейм, поведоха с 2:0.

В третия гейм момчетата на Силвано Пранди напълно контролираха събитията на терена и през цялото време поддържаха преднина от 2,3 точки, която се задържа почти до края на гейма. Италия успя да намали до 22:23, но впоследствие нашите спечелиха 2 безответни точки и затвориха гейма с 25:22, с което спечелиха и срещата с категоричното 3:0.

България - Италия 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

България: Андрей Жеков - 2 точки (0 аса, 1 атака, 1 блокада), Владимир Николов - 10 (1, 9, 0), Матей Казийски - 14 (0, 12, 2), Тодор Алексиев - 4 (0, 4, 0), Виктор Йосифов - 10 (1, 5, 4), Христо Цветанов - 10 (0, 9, 1), либеро Теодор Салпаров, Валентин Братоев - 3 (0, 2, 1),

Треньор: Силвано Пранди

За Италия: : Валерио Вермилио - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Михал Ласко - 17 (0, 16, 1), Матей Чернич - 3 (0, 3, 0), Кристиан Савани - 11 (3, 8, 0), Емануеле Бирарели - 5 (0, 2, 3), Андреа Сала - 2 (1, 1, 0), либеро Лорис Маниа, Франческо Фортунато - 3 (0, 3, 0), Драган Травица, Алберто Чизола - 1 (0, 1, 0), Матео Мартино - 5 (0, 4, 1), Мауро Гавото - 2 (0, 2, 0),

Треньор: Андреа Анастази.