2. Волейбол
  3. „Лъвовете” показаха характер и надвиха Аржентина с тайбрек (ВИДЕО)

„Лъвовете” показаха характер и надвиха Аржентина с тайбрек (ВИДЕО)

България спечели с 3:2 гейма в гр. Салта, за да запише пета победа в Световната лига

България победи като гост Аржентина с 3:2 гейма (26:24, 22:25, 26:24, 16:25, 18:16) в мач от група „С“ на Световната лига.  Двубоят бе от четвъртия кръг в групата и се проведе в зала "Полидепортиво Делми", град Салта.

В началото на мача резултатът вървеше точка за точка, като нашият разпредетел Андрей Жеков разчиташе основно на центровете Виктор Йосифов и Теодор Тодоров, а те не го подведоха и бяха почти безгрешни. Развръзката в гейма започна при 19:19, когато съдията не видя как играч от втора линия за Аржентина скача на блокада и даде топката в полза на домакините. Това изнерви българите и те допуснаха домакините да дръпнат с две точки. При 23:22 за Аржентина обаче Пламен Константинов пусна Мирослав Градинаров, който успя да обърне резултата след два добри сервиса. В крайна сметка нашите затвориха гейма с 24:26.

Втората част започна със страхотна игра в защита на Аржентина и домакините успяха да дръпнат с 11:8. Това принуди нашият наставник на поиска таймаут. После два страхотни сервиса на Тодор Скримов доведоха до равенство след атака на Николай Пенчев и блокада на Йосифов, ала грешка в атака на Пенчев при следващото разиграване не ни позволи да поведем. Последваха силни сервиси на разпределителя на Аржентина Де Чеко и второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за гаучосите. Те успяха да запазят преднината си до края на гейма и го спечелиха с 25:22.

Аржентинците започнаха ударно в третата част и поведоха със 7:2 след силен сервис и не без помощта на наши грешки. Преднината остана почти до края на гейма като в игра за България се появиха вторият разпределител Любомир Ангонцев и Градинаров като диагонал. Със силна воля и добра игра в защита нашите успяха да изравнят при 21:21 и в крайна сметка успяхме да ликуваме – 24:26.

Четвъртият гейм също стартира лошо за България, при първото техническо прекъсване Аржентина водеше с 8:4, но след четири поредни сервиса на Агонцев успяхме да изравним до 8:8. Аржентиците отново направиха 6 поредни точки, за да се оттеглят на почивка с аванс от 16:10. В края на гейма въпреки натиска на българите, аржентинците запазиха самообладание и затвориха тази част с 25:16.

В тайбрека домакините отново напрупаха преднина, но българите успяха да я стопят до 11:11 след страхотна игра на Андрей Жеков. Тогава на начален удар застана Градинаров, който с много добър сервис затрудни посрещането на гаучосите и поведохме с 14:11. Домакините успяха да изравнят  - 14:14, но при петия ни мачбол успяхме - 16:18.

За тима на Аржентина Хосе Луис Гонзалес бе най-резултатен с 15 в своя актив, а четирима волейболисти от България завършиха мача с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Виктор Йосифов с 16 точки. Тодор Скримов добави 15, Николай Пенчев - 14, а Данаил Милушев реализира 12.

Така „лъвовете” записаха пети успех от седем мача, а Аржентина регистрира четвърта загуба. Вторият двубой между двата отбора е на 22 юни (понеделник) от 00:40 часа българско време.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"