2. Волейбол
  3. „Лъвовете” се бориха достойно, но отстъпиха пред Германия в Гимараеш (видео)

„Лъвовете” се бориха достойно, но отстъпиха пред Германия в Гимараеш (видео)

Възпитаниците на Найден Найденов склониха глави с 1:3 гейма, а Цветан Соколов наниза впечатляващите 33 точки

Българският национален отбор по волейбол загуби от Германия с 1:3 гейма (20:25, 26:28, 25:22, 22:25) в среща от група „D” на Световната лига, играна в Гимараеш.

Двубоят бе от третия мини-турнир в квалификационна група на форума, чийто финали ще се проведат в София, като нашите регистрираха първата си загуба в четиристранната надпревара, след като преди това се наложиха над Аржентина с 3:2 и над Португалия с 3:0 гейма.

Днес „лъвовете” спечелиха само третия гейм с 25:22 точки, а възпитаниците на Витал Хайнен победиха в първите две части и затвориха срещата в четвъртата, налагайки волята си съответно с 25 на 20, на 26 и на 22 точки.

Така германците останаха лидери в групата с 22 точки, следвани от България с 16 и съставът на Аржентина, който има 13 точки, но и мач по-малко. Аржентинците играят срещу аутсайдера и домакин Португалия по-късно днес.

Припомняме, че възпитаниците на Найден Найденов се класират за финалите на Световната лига директно, като отбор домакин, въпреки класирането си в квалификациите, които са използвани най-вече за трупане на опит и обиграване на нашия тим.

Най-резултатен в двубоя срещу Германия бе капитанът на тима ни в квалификациите за Световната лига Цветан Соколов, който наниза впечатляващите 33 точки, докато с 14 се отчете Валентин Братоев.

Най-полезен за немците пък бе Маркус Поп с 16 точки, докато Денис Калиберда допринесе с 13 за крайния успех.

България - Германия 1:3 (20:25, 26:28, 25:22, 22:25)

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Костадин Гаджанов, Теодор Тодоров - Владислав Иванов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов;

Германия: Маркус Поп, Симон Тишер, Денис Калиберда, Маркус Бьоме, Йохен Шьоопс, Кристиян Дюнес - Маркус Щоервалд-либеро
Старши-треньор: Витал Хейнен;