2. Волейбол
  3. „Лъвовете” схрускаха без проблеми Чехия, Казийски напомни за себе си (видео+снимки)

"Трикольорите" спечелиха с 3:0 първия си мач от тристранния международен турнир в зала „Армеец Арена”

Българският национален волейболен отбор започна с победа над Чехия участието си в тристранния международен турнир в зала „Армеец Арена” пред около 7000 зрители.

Възпитаниците на Радостин Стойчев показаха добра игра и спечелиха срещата с 3:0 гейма (25:21, 25:18, 25:18). Така „лъвовете” постигнаха втори пореден успех в новата столична зала, след като надделяха над Сърбия при откриването й, а днес сред публиката бе и премиерът на България Бойко Борисов.

В мача с Чехия нашите показаха сериозно израстване в компонентите посрещане и блокада, а звездата на тима Матей Казийски загатна, че постепенно възвръща оптималната си спортна форма, от която определено бе далеч по време на Световната лига.

Мато започна силно срещата и бе с основна заслуга за успеха, а на обичайното си високо ниво се представиха капитанът на тима Владимир Николов и Андрей Жеков, който игра, въпреки проблемите си с болки в областта на кръста.

Срещата днес започна добре за нашите и те успяха да вземат първата част, след като натрупаха преднина малко преди второто техническо прекъсване, дошло при резултат 16:12 в наша полза, а след това не изпуснаха инициативата и затвориха гейма при 25:21, въпреки че чехите съумяха да се стопят аванса на българите до една точка при 20:19.

„Трикольорите” обаче излязоха пределно мотивирани за втория гейм и вдигнаха значително оборотите. Те поведоха с 3:0 в началото на гейма и се оттеглиха на първо техническо прекъсване при резултат 8:6 в своя полза, след което демонстрираха отлично настроение и разнообразна игра и така вторият тайм-аут дойде при 16:11.

До края на гейма „лъвовете” играха все по-добре и по-добре, което им позволи да спечелят втората част с 25:18 и съвсем да обезкуражат своите гости, а на Радостин Стойчев – да направи няколко промени и да даде почивка на Казийски в края на частта.

Третият гейм тръгна точка за точка, но нашите успяха да дръпнат с две точно преди първото техническо прекъсване и с четири преди второто, след което капитанът Владимир Николов също получи почивка, а съотборниците му затвориха частта, а с това и мача, при познат резултат 25:18.

Днешната среща бе поредния двубой от подготовката на българите за Европейското първенство в Австрия и Чехия. Утре отново от 18:00 часа играят Чехия и другият участник в турнира, Франция. В неделя надпреварата завършва с двубой между нашия тим и "петлите".