2. Волейбол
  3. Лъвовете завършиха световното на седмо място и с положителен баланс (видео)

Лъвовете завършиха световното на седмо място и с положителен баланс (видео)

„Трикольорите” победиха Германия без Андрей Жеков, а капитанът Владо Николов отново бе над всички

Българският национален отбор завърши с победа над Германия с 3:0 (26:24, 26:24, 25:21) гейма участието си на световното първенство по волейбол в Италия.

Без своя титулярен разпределител Андрей Жеков българите се наложиха в Модена, печелейки не само 7-мото място в крайното класиране на Мондиала, но и завършвайки форума с положителен баланс.

Играчите на Силвано Пранди приключиха сезона и първенството с актив от пет победи и четири загуби.  Националите ни постигнаха успехи над Германия, Китай, Полша, Бразилия и Испания, но паднаха от Франция, Чехия, Куба и Русия.

В самото начало срещата се развиваше точка за точка, но три поредни точки на Владо Николов доведоха до преднина 8:5 за нашите до първото техническо прекъсване. Капитанът остана на линията за изпълнението на сервис до 10:5, принуждавайки щаба на германците да поиска прекъсване, което се оказа печеливш ход за нашите съперници и те направиха 3 последователни точки.
Последва спиране на играта по желание на Силвано Пранди и мобилизация в нашите редици. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:10 в полза на „лъвовете”, които обаче допуснаха изравняване в края и отново си усложниха мача, преди да затворят частта при 26:24.

Вторият гейм бе оспорван до 9:9, но след това българите започнаха да грешат. Настроението за игра спадна рязко и по-мотивираните германци поведоха със 17:13. В последствие стигнахме до изравняване при 19:19. След грешка в подреждането на съперника, поведохме с 21:20. след атака през центъра на Николай Николов, България поведе с 24:22. След като германците отразиха първия ни геймбол, Силвано Пранди поиска прекъсване. След него, резултатът бе изравнен. При третия ни геймбол обаче капитанът Владо Николов донесе успеха с 26:24.

Третият гейм бе спечелен почти изцяло благодарение на опита и настроението в играта на капитана на тима Владо Николов, който завършваше почти всяка атака на нашите и има всички шансове да остане лидер сред реализаторите на Мондиала. До второто техническо прекъсване нашите имаха преднина от 5 точки – 16:11, и в крайна сметка не изпуснаха инициативата до края на двубоя, затваряйки частта и мача при резултат 25:21.

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: Силвано Пранди (Италия)

ГЕРМАНИЯ: Зимон Тишер, Йохен Шьоопс, Бьорн Андрае, Кристиан Дунес, Роберт Кром, Макс Гюнтьор - Фердинанд Тиле-либеро
Старши треньор: Раул Лозано (Аржентина)