2. Волейбол
  3. Левски Бол спечели бронзовите медали на турнира "Жарко Петрович" в Нови Сад

Левски Бол спечели бронзовите медали на турнира "Жарко Петрович" в Нови Сад

Черногорци спечелиха трофея

Левски Бол завърши на трето място на четиристранния международен приятелски турнир по волейбол за мъже Мемориал "Жарко Петрович" в Нови Сад. В среща от последния ден на надпреварата "сините" се наложиха над Добруджа 07 с 3:1 гейма (25:19, 25:13, 22:25, 25:19). Така софиянци записаха първи успех и заслужиха бронзовите отличия. Тимът от Добрич завърши на последното място с три поражения.

Добруджа 07, който е новак в българския волейболен елит, ще се опита да вземе реванш от "Левски Бол" в края на месеца, когато двата отбора ще се срещнат в Добрич в мач от първия кръг на шампионата.

В своеобразен финал по-късно днес ще играят домакините от Войводина срещу черногорския шампион Будванска ривиера. Двата тима имат по два успеха до момента, а победителят в мача между тях ще заслужи титлата на надпреварата в Нови Сад.