2. Волейбол
  3. Левски отпадна от "Чалъндж къп"

Левски отпадна от "Чалъндж къп"

„Сините“ загубиха след „Златен гейм“ в 1/16-финалите

Волейболният Левски отпадна в 1/16-финалите на третия по сила европейски турнир по волейбол „Чалъндж къп“, след като отстъпи с 1:3 пред австрийския ВКА Амщетен Ньо (Амщетен), а впоследствие загуби и „Златния гейм“.

Момчетата на Андрей Жеков се завърнаха в европейските клубни турнири след 3-годишна пауза и вчера разбиха съперника си с 3:0 в София, така че днес се нуждаеха от 2 гейма, за да се класират за осминафиналите, но не успяха да ги вземат.

Иначе решителният "Златен гейм" започна с преднина от 2:1 за Левски, като тимът имаше такава и при 8:7, но впоследствие допуснаха обрат и стигнаха до равенството при 13:13. След това обаче Амщететн поведе с 14:13 и стигна до мачбол, за да затвори в крайна сметка срещата при 16:14.

Така австрийците отстраниха Левски София и се класираха на 1/8-финал за "Чалъндж къп".

ЛЕВСКИ СОФИЯ – ВКА АМЩЕТЕН 1:3 (19:25, 25:19, 23:25, 19:25) - „Златен  гейм“ (14:16)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Владимир Станков, Венислав Антов, Гордън Люцканов, Самуил Вълчинов, Светослав Гоцев, Николай Захариев - Владислав Иванов-либеро (Кристиян Титрийски, Владимир Гърков, Александър Къндев);

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ;

АМЩЕТЕН: Александър Спринг, Патрик Напьорковски, Александър Веселинович, Якуб Чизовски, Джордън Дишейн, Шимон Раковски - Флориан Рингзайс-либеро;

Старши треньор: АНДРЕЙ УРНАУТ.