2. Волейбол
  3. Левски победи Монтана като гост (СНИМКИ)

Левски победи Монтана като гост (СНИМКИ)

Загубата е първа за момчетата на треньора Северин Димитров у дома през този сезон

Отборът на Левски прекъсна черната си серия в Суперлигата, след като победи с 3:2 гейма Монтана като гост. Загубата е първа за момчетата на треньора Северин Димитров у дома през този сезон.

Решаващ за успеха на столичани бе силният начален удар, с който те разколебаха посрещането на монтанчани. Двубоят бе решителен за третото място във временното класиране, преди последния кръг от редовния сезон тази събота и неделя.

Гостите взеха първия и третия гейм, вторият и четвъртият бяха за Монтана. В тайбрека Левски се наложи категорично с 15:8.

Най-резултатен за домакините с 22 т. бе Камен Каменов. С 32 т. за Левски Симеон Александров стана топ-реализатор на мача.

Монтана – Левски 2:3 (20:25, 25:21, 22:25, 23, 8:15)

Монтана: Генов 15, Чавдаров 4, Каменов 22, Михов 10, Горбатков 2, Б. Георгиев, либеро Г. Георгиев (Агонцев 1, Великов 2)

Левски: Цветанов 10, Гайдарски 6, Маринков 8, Александров 32, Топалов 7, Кьосев 14, либеро Лалов (Димитров, Петров 5)