2. Волейбол
  3. Левски разби ЦСКА с 3:0 във волейболното дерби (ВИДЕО)

Левски разби ЦСКА с 3:0 във волейболното дерби (ВИДЕО)

Волейболистите на Левски София спечелиха първото за сезона Вечно дерби в efbet Супер Волей. Воденият от Николай Желязков тим победи ЦСКА с 3:0 (25:22, 33:31, 29:27) в двубой от 11-и кръг на първенството, изигран в зала "Левски София". Вторият гейм продължи цели 39 минути.

"Сините" са втори във временното класиране с 25 точки (8 победи, 3 загуби), "червените" са четвърти с 20 точки (7 победи, 4 загуби).

В следващия кръг Левски излиза срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница), на 24 януари (сряда). "Армейците" се изправят срещу Монтана ден по-късно.

Мачът бе изключително оспорван, като бе истинско Вечно дерби. ЦСКА доминираше и във втория, и в третия гейм, но не успя да запази темпото и допусна да бъде настигнат.

Именно в решителните моменти Левски показа повече устойчивост и психика и наложи волята си.

"Сините" тръгнаха ударно в срещата (4:1 и 5:2), след което играта продължи равностойно. След 10-та точка волейболистите на Николай Желязков се откъснаха и доминираха почти до края на гейма. В ключовите моменти ЦСКА изравни, но не успя да направи нещо повече.

Двата отбора тръгнаха равностойно във втората част, след което "червените" взеха лек превес. До средата на гейма гостите повеждаха, но интригата оставаше до 16-та точка. Впоследствие "армейците" отново имаха предимство, като дори имаха геймбол (24:23), но "сините" взеха нещата в свои ръце. В самия край на частта спорна ситуация обърна резултата в полза на ЦСКА, съперникът обаче не се отказа и в крайна сметка се поздрави с успеха след 33:31.

В третия гейм волейболистите на Александър Попов взеха лидерството, като диктуваха положението през по-голямата част от времето. Единствено при 10:11 левскарите се доближиха, но не можаха да преодолеят противника. В ключовите моменти (19:22) "сините" набраха инерция и изравниха, след което буквално се "залепиха" за гостите. Левски имаше три гейм и мачбола, но не успя да ги отрази. Двубоят приключи след 29:27 и крайното 3:0 гейма.