2. Волейбол
  3. Левски разпиля Монтана с 3:0 гейма

Левски разпиля Монтана с 3:0 гейма

Волейболистите на Левски Сиконко постигнаха втора поредна победа, след като преди минути отвяха с 3:0 гейма (25:19, 25:18, 25:22) тима на Монтана. Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на 5-ия кръг на турнира „Атаро Клима”, който е част от националната Суперлига.

„Сините” овладяха инициативата от самото начало на двубоя и започнаха да мачкат своя опонент с мощни атаки. На много високо ниво се представи разпределителят и капитан на отбора Георги Братоев, разкъсвайки постоянно блока на Монтана. В първия гейм играчите на Левски набързо натрупаха няколко точки преднина, която дори съумяха да увеличат в края му. Те затвориха първата част при резултат 25:19, а през втората бяха дори още по-убедителни, печелейки я с 25:18.

Състезателите на Монтана оказаха малко по-голяма съпротива само в третия гейм, но и тя бе крайно недостатъчна, за да бъдат притеснени „сините”. Така Левски записа категоричен успех с 3:0 гейма, след като спечели и третата част с резултат 25:22.

След този успех столичани излязоха на 3-о място във временното класиране на Суперлигата с актив от 19 точки, на 3 от 4-ия ЛукОйл, но бургазлии се изправят срещу Марек Юнион Ивкони по-късно днес. Тимът на Монтана пък заема последната 8-а позиция в подреждането с актив от едва 2 точки.