2. Волейбол
  3. Левски се класира на полуфинал за Купата на България по волейбол

Левски се класира на полуфинал за Купата на България по волейбол

Волейболният Левски Сиконко се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България, след като отнесе Пирин Балканстрой (Разлог) с 3:0 гейма. Пред собствена публика в залата си, „сините” сразиха гостите с 3:0 (25;16, 25:21, 25:16) и по този начин очакват най-вероятно ЦСКА на полуфинала в събота в зала „Христо Ботев”.

Пламен Христов заложи на обичайните си титуляри докато Мирослав Живков не започна с титулярния си разпределите и капитан Франско Сотелдо, а с Добри Димитров. Странно за публиката бе, че и дватаотбора бяха с изцяло сини екипи.

Първия гейм бе спечелен от Левски Сиконко с категорично надмощие, като Александър Симеонов затвори частта след блокада за 25:16. През втория гейм, „сините” отново имаха предимство в играта. След ас на Теодор Богданов поведоха с 5:2, но след първото техническо прекъсване (8:6) Николай Пенчев и компания стабилизираха играта си за тима на гостите, не само изравниха, но и обърнаха резултата в своя полза 16:1, 17:15.

Равностойната игра обаче бе прекъсната, след като първият рефер отсъди точка в полза на „сините” за 22:20, въпреки че тяхната атака бе в аут. Това помогна на домакините, които взеха гейма в 25:21. Играта на гостите от Разлог се разстрои и те не можаха да се стабилизират и в третата част, в която Левски Сиконко имаше аванс поне от три точки (8:5, 12:6, 16:9, 20:11) и отново взеха гейма с 25:16, а и с това имача.

Пред погледа на Найден Найденов Венцислав Георгиев постигна 13 точки за Левски Сиконко, а Теодор Богданов – 11. По 10 за Пирин направиха Светослав Гоцев и Александър Димитров.

Защитаващия трофея си ЦСКА играе срещу Габрово утре в последния четвъртфинален мач от 16:00 часа в зала „Христо Ботев”.