2. Волейбол
  3. Левски Сиконко измъкна победа от Лукойл след тайбрек

Левски Сиконко измъкна победа от Лукойл след тайбрек

В дербито на петия кръг във волейболната Суперлига Левски Сиконко победи Лукойл Нефтохимик с 3:2 (25:23, 21:25, 25:23, 17:25, 15:11).

Левски постигна отличен резултат срещу силния отбор на Лукойл и успя да се съвземе след загубата от ЦСКА с 1:3 в предишния кръг. Резултатът бе равностоен през голяма част от мача, след като първите три гейма бяха решени с минимална разлика. Едва в предпоследния гейм гостите успяха да спечелят с комфортна преднина.

Решаващият пети гейм приключи при 15:11 и Левски се изравни във временното класиране с днешния си съперник  с актив от осем точки.