2. Волейбол
  3. Левски смаза Славия за 45 минути, даде само 25 точки на "белите"

Левски смаза Славия за 45 минути, даде само 25 точки на "белите"

"Сините" дами подкараха славистките с 1:0 гейма след само 13 минути

Женският отбор на Левски  победи Славия с категоричното 3:0 гейма (25:4, 25:8, 25:13) в среща от 17-ия кръг на дамското първенство на България, играна в столичната зала Христо Ботев.

Шампионките се нуждаеха от само 13 минути за да поведат в геймовете. Волейболистките на Левски започнаха много силно и след серия на Петя Баракова от начален удар поведоха с 5:0. След като Славия записа първа точка в срещата, последваха нови много силни минути за домакините и те поведоха с внушителното 20:1. Кристина Якимова наниза цели 5 аса. Без проблемен завършек на гейма с 25:4 след само тринадесет минути игра.

Вторият гейм до голяма степен приличаше на първия и завърши отново за 13 минути. Още в самото начало домакините набързо дръпнаха с 8:3. Последваха осем безответни точки за домакините и втората техническа пауза дойде при резултат 16:4. Последва безпроблемен завършек на гейма с 25:8.

Третата част отново премина изцяло под диктовката на Левски.  До първата техническа почивка те имаха аванс от три точки, а второто прекъсване дойде при 16:9. Без никакво отускане домакините затвориха гейма с 25:13, а с това и мача с 3:0 гейма.

С тази победа Левски продължава да оглавява върха в класирането с четиринадесет победи, една загуба и актив от 42 точки. Славия пък продължава да се намира на предпоследното пето място, с две победи, четиринадесет загуби и актив от 6 точки.
"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"