2. Волейбол
  3. Левски спечели шампионската титла за кадети

Левски спечели шампионската титла за кадети

Финалният турнир се проведе в столичната зала „Левски София“ при сериозен интерес

Отборът на Левски София спечели шампионската титла в Държавното първенство за кадети (състезатели, родени 2005/2006 година).

Финалният турнир се проведе в столичната зала „Левски София“, при засилен интерес и присъствие на много публика по трибуните.

На финала „сините“, водени от Николай Хаджииванов, надиграха Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:19). Така Левски триумфира със златото на собствен терен и защити титлата си от миналата година, като за втори пореден сезон е на върха в тази възраст. Хебър завърши със сребърните медали. Вицешампионската титла е голям успех за клуба от Пазарджик и показва развитие на детско-юношеската школа.

Двата съперника се радваха на подкрепата на свои агитки, а атмосферата бе като за истински финал. Домакините обаче бяха по-добрият тим на игрището и го показаха и в трите гейма. Левскарите имаха водеща роля през цялото време. Те правеха първоначална разлика и я поддържаха докрай. В отделни моменти във втория и третия гейм, волейболистите на Хебър успяваха да намалят пасива си и да се доближат до съперника, но до обрати не се стигна и „сините“ затвориха мача категорично.

Много емоции  и оспорваност имаше в малкия финал, който противопостави Виктория Волей (Пловдив) и Пирин (Разлог). След петгеймова битка и повече от два часа борба триумфирараха разложани с 3:2 (25:23, 25:22, 16:25, 21:25, 15:10).  Волейболистите на Пирин поведоха с 2:0, но не успяха да затворят мача чисто. Пловдивчани се разиграха и на свой ред демонстрираха възможности в следващите две части, за да се достигне до тайбрек. В петата решителна част разложани показаха, че може да се събират във важния момент, отново намериха ритъма си и наложиха волята си за крайния успех.

Така Пирин завърши с бронзовите отличия за сезона, а съставът на Виктория Волей оформи финалната четворка на България.