2. Волейбол
  3. Левски срази Марек с 3:1 гейма в последния си мач за 2009-а

Левски срази Марек с 3:1 гейма в последния си мач за 2009-а

Шампионът Левски Сиконко завърши волейболната 2009-а година с победа, след като се наложи с 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 25:17) гейма над тима на Марек Юнион Ивкони

Шампионът Левски Сиконко завърши волейболната 2009-а година с победа, след като се наложи с 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 25:17) гейма над тима на Марек Юнион Ивкони. Срещата се игра в столичната зала „Сиконко” и бе от програмата на 14-ия кръг на родната Суперлига.

Двубоят започна с по-добра игра на столичани, които набързо натрупаха няколко точки аванс. Разпределителят Георги Братоев раздаваше високи топки за нападателите, които затрудняваха ужасно много блокада на дупничани. „Сините” удържаха преднината си до края и затвориха първата част при 25:20 в своя полза.

Във втория гейм гостите излязоха с нагласата да обърнат мача. Играта им стана по-жива, блокадата им заработи, а ефективността на нападателите им се повиши значително и те съумяха да изравнят геймовете, след като спечелиха втората част с 19:25.

Решаващ за изхода на двубоя се оказа третият гейм на срещата. В него двата отбора започнаха да се движат точка за точка от самото начало. В крайна сметка нервите на „сините” се оказаха по-здрави и те взеха този гейм с 25:22. В последната 4-а част столичани буквално размазаха своя съперник, който изглеждаше, че е загубил мотивацията си за игра. Левскарите унижиха Марек, печелейки четвъртата част с 25:17 и така взеха двубоя с 3:1 гейма.