2. Волейбол
  3. Левски Волей победи шампиона Марек

Левски Волей победи шампиона Марек

"Сините" се наложиха след тайбрек

Отборът на Левски Волей победи шампиона Марек Юнион Ивкони с 3:2 гейма (25:14, 26:24, 16:25, 29:31, 15:7) в мач от петия кръг на редовния сезон в Националната волейболна лига при мъжете, игран в София.

За Марек Юнион Ивкони, чийто наставник е помощник-треньорът на националния отбор Найден Найденов, това е първа загуба за сезона.

Воденият от бившия национален треньор Мартин Стоев отбор на Левски Волей бе без национала Валентин Братоев, но това не попречи на „сините” да стигнат до успеха.

Гостите от Дупница, водени от бившия национален селекционер на България и настоящ помощник Найден Найденов, бяха изключително колебливи в първия гейм. Нито посрещането, нито атаката им бяха на нужното ниво, от което "сините" се възползваха и поведоха с 1:0 части след 25:14.

Във втората дупничани се посъвзеха и се получи наистина оспорван гейм. "Левски" обаче отново се оказа победител след 26:24 за 2:0. Подемът на Марек все пак беше възнаграден. Капитанът Тодор Вълчев и съотборниците му затвориха третата част при 25:16 и се върнаха в двубоя.

Играта се изравни и четвъртият гейм се превърна в истински трилър. Резултатът се движеше точка за точка, а в края и двата отбора спасиха по няколко гейм-бола, при които пък домакините можеха да затворят двубоя и да се оттеглят като победители. След 34 минути обаче Марек се поздрави с успеха при 31:29 и доведе нещата до тайбрек.

В решителния пети гейм "Левски" започна отлично и поведе с 4:0. А техническото прекъсване дойде при 8:2. В крайна сметка възпитаниците на Мартин Стоев бяха по-убедителни и с показаното заслужиха победата след 15:7 в тайбрека.