2. Волейбол
  3. Левски Волей разби Калиакра с 3:0 в Суперлигата

Левски Волей разби Калиакра с 3:0 в Суперлигата

Подмладеният отбор на Левски Волей стартира със сравнително лесна победа новия сезон в Суперлигата на България

Подмладеният отбор на Левски Волей стартира със сравнително лесна победа новия сезон в Суперлигата на България. Момчетата на Николай Желязков записаха чиста победа като гости на новака Калиакра (Каварна) с 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) в мач от 1-ия кръг, игран тази вечер пред над 600 зрители в зала "Олимпиада".

Домакините отстъпваха във всички линии на играта и най-доброто, което постигнаха бяха равенствата 23:23 във втория и 17:17 в третия гейм на срещата. Те играха бездушно, допускаха много брак в действията си и закономерно загубиха в дебюта си в елита. За 2-3 тренировки преди началото на шампионата "сините" демонстрираха сравнително добра синхронизация между отделните звена на отбора и нито за минута не изпуснаха инициативата. Гостите бяха по-борбения от двата съперника и заслужено спечелиха победата.