2. Волейбол
  3. Левски Волей спечели женското "вечно дерби" (снимки+видео)

Левски Волей спечели женското "вечно дерби" (снимки+видео)

"Сините" победиха ЦСКА с 3:2 гейма в пълната зала "Сиконко"

Женският отбор на Левски Волей победи ЦСКА в дербито на 3-ия кръг на Държавното първенство с 3:2 гейма (25:17, 22:25, 21:25,25:17,15:10), предаде репортер на Novsport.com.

В много инфарктен и оспорван двубой „сините” надделяха над вечния си съперник в почти пълната зала „Сиконко” в столичния квартал „Люлин”.

През по-голямата част от мача инициативата се държеше предимно от състава на ЦСКА, но момичетата на Юлия Иванова не си повярваха и след като поведоха с 2:1 гейма допуснаха много грешки в четвъртата част, която загубиха катастрофално на 17 точки.

В тайбрека „сините” дръпнаха убедително с 8:1. Отборът на ЦСКА успя да върне интригата, след като доведе нещата до 7:10, но оттам нататък отново последва спад в играта на „червените” и те загубиха след 15:10.

По този начин отборът на Левски Волей продължи победната си серия от началото на сезона, докато шампионките от ЦСКА записаха първо поражение.