2. Волейбол
  3. Лидерът Пирин подчини ЦСКА в дербито на кръга в Суперлигата

Лидерът Пирин подчини ЦСКА в дербито на кръга в Суперлигата

Вижте как завършиха срещите от днес

Днес се изиграха срещите от предпоследния 21-ия кръг от редовния сезон във волейболната Суперлига на България. В най-интересния мач от кръга един срещу друг застанаха шампионът и вицешампионът от миналата година - ЦСКА и Пирин Балканстрой.

Водачът във временното класиране Пирин не остави съмнения в превъзходството си, постигайки чиста победа с 3:0 (25:19, 25:21, 25:23) в своята зала "Септември" в Разлог. Това бе 20-ти успех за домакините през сезона, като досега те са допуснали само една загуба.

В друг мач от кръга отборът Марек Юнион-Ивкони разгроми гостуващия в Дупница КВК Габрово с 3:0 (25:15, 25:12, 25:17) и остава на второ място в класирането.

Волейболистите на Виктория Волей се раздадоха срещу Левски Волей в Пловдив, но силите им стигнаха само за един гейм срещу "сините" - 1:3 (25:23, 25:19, 24:26, 23:25).

Четвъртият в класирането Нефтохимик записа категорична победа с 3:0 (25:21, 25:12, 25:18) като домакин на Ботев (Луковит), а Арда (Кърджали) се наложи със същия резултат - 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) при гостуването си на Славия в София.

В последния мач от кръга Монтана се поздрави с драматична победа с 2:3 (18:25, 25:21, 16:25, 25:22, 11:15) при визитата си на Черно море БАСК.

Преди изиграването на мачовете от последния 22-и кръг от редовния сезон в Суперлигата лидер е Пирин Балканстрой с 59 точки, следван от Марек Юнион-Ивкони с 48 и ЦСКА с 43 точки. Нефтохимик е четвърти с 42 т., на пето място е Левски Волей (35 т.), следван от Арда (34 т.).

Редовната фаза на Супелигата завършва на 16 март, когато ще се изиграят последните мачове преди плейофите.