2. Волейбол
  3. Логично: България отнесе с 3:0 Естония и излиза срещу Русия на европейското по волейбол (видео)

С игра далеч от максимума си, те надиграха прибалтийците с 25:20, 25:23, 25:22

България надигра без никакви проблеми тима на Естония с 3:0 гейма в плейофа за влизане в четвъртфиналите на Европейското първенство в Австрия и Чехия.

В западния чешки град Карлови Вари нашите нямаха абсолютно никакви проблеми в срещата с почти предизвестен край. С игра далеч от максимума си, те надиграха прибалтийците с 25:20, 25:23, 25:22 за 75 минути.

Така утре нашите ще срещнат тима на Русия, на който се натресоха, след двете победи и едната загуба в груповата фаза и финната игра на поляците, които внимателно загубиха от Словакия последния си мач, за да се класират на трето място и да играят в друг поток плейоф срещу Чехия, след който двубой ще срещнат Словакия на четвъртфинал и чак тогава в евентуален полуфинал победителя от мача между Русия и България.

Иначе първият гейм, както и целият мач днес, тръгна и свърши по сценарий. Нашите поведоха с 8:5 преди първата техническа пауза, а преди втората водеха с 16:12, докато накрая се стигне до закономерното 25:20.

Същинският отпор на Естония дойде във втория гейм. Нашите всъщност отново поведоха мощно в резултата след 6:6 и 14:7. Казийски, Владо Николов и блокадата вършеха идеално своята работа и въпреки лекото отпускане стигнахме без проблеми до прага на спечелването на гейма - 24:19. Тогава се случи най-интересният момент в мача. Естонците спасиха четири поредни геймбола и доведоха резултата до 23:24, когато най-сетне след грешен сервис подариха гейма.

В третата последна част Естония поведе с две точки малко преди първата техническа пауза, но нашите набързо възстановиха статуквото. В края на гейма загубихме две точки аванс и нещата стигнаха до 21:21, но в крайна сметка далеч по-голямата класа и рутина на България си казаха думата, за да спечелим с 25:22 двубоя.

Така утре „лъвовете“ се изправят срещу най-големия претендент за златото Русия и ако го отстранят, пътят към финала е открит.

Двубоят е с начален час 19:00 и отново ще се играе в "KV Арена" в Карлови Вари.