2. Волейбол
  3. Los Invalidos спечели Купата на Volley Mania след 3:2 над Металиченца (снимки)

Los Invalidos спечели Купата на Volley Mania след 3:2 над Металиченца (снимки)

Los Invalidos спечели първото си отличие в Любителската волейболна лига Volley Mania. Амбициозният пловдивски отбор победи с 3:2 (20:25, 25:18, 25:22, 20:25, 15:13) Металиченца и триумфира с Купата на Volley Mania в зала "Васил Симов" в София пред близо 200 зрители.

Цял мач в състава на Los Invalidos изигра бившият национал и настоящ треньор на Виктория волей Петьо Драгиев. Указания от пейката пък даваше президентът на Виктория волей Христо Драмов.

Металиченца имаше двоен стимул да победи. Сребърният медалист от миналия сезон в първенството игра за пети път на финал във Volley Mania, като досега четири пъти беше губил мача за шампионската титла. Освен за спечелването на първата си купа в любителската лига, капитанът Иван Ризов и съотборниците му трябваше да победят, за да добавят още една точка към актива си за първенство и да се класират на четвъртфиналите.

Срещата беше много интересна с непрекъснати обрати и красиви разигравания. Първият гейм беше равностоен до 20:20, но след това с пет поредни точки Металиченца поведе.

В следващите две части Los Invalidos имаше преимущество и заслужено направи обрат. Металиченца показа волята си за успех в четвъртия гейм. Софиянци държаха няколко точки преднина и успяха да стигнат до тайбрек.

Металиченца поведе с 4:1 след силни първи разигравания. След това Los Invalidos направи обрат за 6:5. Играта и резултатът станаха много интересни. Пловдивчани три пъти повеждаха с по две точки, но Металиченца изравняваше, като последният път беше при 13:13. Тогава отборът на Драгиев направи още две ценни точки, с които спечели мача.

Това е първа титла за Los Invalidos, който миналия сезон влезе в елитната дивизия на Volley Mania. Отборът продължава борбата си и за шампионската титла. Металиченца пък остана пети в своята група и няма да играе в плейофите.

Купата на Volley Mania се провежда за втори път. Предишния сезон съставът на Гладиаторите постигна дубъл. Новият носител на отличието беше награден от радио-водещия Ники Кънчев.