2. Волейбол
  3. Луда нощ за полските волейболни фенове

Луда нощ за полските волейболни фенове

“Луда нощ за полските волейболни фенове”, така започва представянето на изминалите втори осминафинални двубои от Шампионската лига по волейбол на страницата на CEV.

Отборът на Смилен Мляков - Домекс Титан (Ченстохова),който на два пъти победи родния шампион ЦСКА в групите продължава напред в турнира, след като отстрани настоящия вицешампион на континента Копра Нордмеканика (Пиаченца, Италия) в "българското" дерби на осминафиналната фаза.

Смилен Мляков и компания победиха у дома с 3:0 (25:22, 25:20, 25:23) отбора на Христо Златанов и с общ резултат 6:2 хвърлиха в еуфория пълната зала в Ченстохова.
Мляков изигра отличен мач и стана втори по резултатност за Домекс Титан, като завърши 11 точки (10 атаки, 1 блокада). Възстановяващият се от възпаление в ходилото капитан на гостите Христо Златанов не бе в стартовата седмица, но влезе в игра още в първата половина на първия гейм и остана на терена до края. Той беше и най-резултатен за Копра - също с 11 точки (1 ас, 10 атаки).

Очаквано напред продължава и “най-българският” Итас Диатек Тренто на Матей Казийски. Старши треньорът Радостин Стойчев изведе отбора си до втора безпроблемна победа срещу осминафиналния си съперник Палма Волей (Палма де Майорка, Испания). В реванша у дома италианският шампион спечели с 3:0 (25:13, 25:14, 25:19) и с общ резултат 6:0 от двата мача се класира за четвъртфиналите.

Българският посрещач на победителите Матей Казийски започна мача като титуляр, но игра само в първия гейм, в който отбеляза 1 точка от атака. Във втория гейм от ъгъла влезе другият българин в отбора - диагоналът Красимир Стефанов (на снимката). Той доигра срещата и завърши с 4 точки, всичките в нападение при 100% успеваемост.

В четвъртфинален сблъсък от най-престижния клубен евротурнир Стойчев, Казийски и Стефанов ще се изправят срещу друг българин - Смилен Мляков, който заедно със своя Домекс Титан (Ченстохова, Полша) също се класира за следващата фаза на състезанието.

Ираклис на Пламен Константинов играе тази вечер срещу португалския Витория след победа с 3:0 като домакин в първия мач. Двата отбора ще определят съперника на вече класиралия се напред Фридрисхафен (Германия)