2. Волейбол
  3. ЛукОйл би Левски с 3:1, но остана 4-и на „Атаро Клима”

ЛукОйл би Левски с 3:1, но остана 4-и на „Атаро Клима”

Бургазлии надиграха шампионите, но "сините" остана 3-и в класирането заради гейма, който спечелиха

Волейболистите на ЛукОйл Нефтохимик постигнаха много престижна победа с 3:1 гейма (25:21, 25:23, 16:25, 30:28) над шампиона Левски Сиконко. Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на последния ден на турнира „Атаро Клима”. Въпреки успеха бургазлии остават 4-и в крайното класиране заради по-лошата си геймова разлика от „сините”, които са 3-и. Интересното е, че именно геймът, който шампионите спечелиха днес ги остави на 3-тата позиция в подреждането.

Първият гейм тръгна равностойно, но след 8:7 за Левски пет поредни точки дадоха предимство от 12:8 на Нефтохимик.  Старши треньорът Пламен Христов извади диагонала Симеон Алъксандров и пусна на негово място Цветан Петров.  Разликата в полза на бургазлии обаче набъбна и при 20:13 Александров се върна в игра.  Левски успя да постопи аванса на Нефтохимик, но само до 25:21.

И във втората част Сините имаха преднина при първото техническо прекъсване, но от 8:5 допуснаха изравняване за 11:11.  До края на гейма битката за всяка точка беше люта, за да се стигне до блокаут на Мартин Пенев, която донесе и тази част в полза на бургазлии.

За третия гейм Пламен Христов вкара в игра Венцислав Георгиев като диагонал, а Симеон Александров се премести на четворката, оставяки Деян Нинов в ъгъла.  Шампионите поведоха с 5:0 в началото на гейма, 8:2 на първия служебен таймаут и 16:8 на втория, за да затворят при 25:16.  При 15:8 Северин Димитров извади от игра Мартин Пенев и пусна на негово място Николай Костадинов.

И в четвъртия гейм Сините имаха предимство от три точки и на двете технически прекъсвания, но бургаският тим изравни за 19:19 и дори поведе с една точка.  Христов потърси решение, връщайки Нинов на терена, обаче ас на бразилеца Рузвелт Фильо увеличи за 23:21 за Нефтохимик.  С успешна блокада Левски възстанови равенството за 23:23, след което двата тима се захапаха точка за точка.  При 29:28 за бургазлии атака в мрежата на Александър Симеонов донесе победата на ЛукОйл Нефтохимик.