2. Волейбол
  3. ЛукОйл надигра трудно Марек Юнион Ивкони с 3:1 гейма

ЛукОйл надигра трудно Марек Юнион Ивкони с 3:1 гейма

Волейболистите на ЛукОйл Нефтохимик постигнаха много трудна, но и важна победа над тима на Марек Юнион Ивкони с 3:1 гейма (25:19, 23:25, 25:23, 25:22). Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на 5-ия кръг на турнира „Атаро Клима”, който е част от националната Суперлига.

Дупничани започнаха двубоя малко разколебани, докато техните съперници изглеждаха пределно мобилизирани в началото. Националите Мартин Пенев и Иван Станев поведоха бургазлии към пореден успех през този сезон. Те спечелиха доста лесно първия гейм с 25:19, но през втората част срещнаха сериозен отпор от своя противник. Георги Георгиев поведе Марек към изравняване на геймовете, след като дупничани взеха втория с 25:23.

Кулминацията на двубоя настъпи в третата част, когато символичните гости от Дупница бяха на крачка да поведат в геймовете. Те имаха солидна преднина от 21:16, но тогава на сцената отново се появи Мартин Пенев, който обърна с главата надолу развитието на гейма. До края му състезателите на Марек взеха само две точки, а техният опонент поведе в резултат след 25:23.

В решителната четвърта част бургазлии започнаха много разколебано и отпуснато и на втората техническа пауза изоставаха с цели 5 точки. Но както през първия и третия гейм, те се активизираха и започнаха да мачкат дупничани, които изглеждаха объркани. В крайна сметка ЛукОйл обърна развитието на четвъртата част в своя полза и я спечели с 25:22, с което затвори и мача.

След този успех тимът от Бургас си върна 3-о място във временното класиране на Суперлигата с актив от 19 точки, колкото има и Левски. Отборът на Марек пък е на 6-а позиция с 11 спечелени точки.