2. Волейбол
  3. Лукойл Нефтохимик надделя над Калиакра

Лукойл Нефтохимик надделя над Калиакра

Отборът на Лукойл Нефтохимик (Бургас) спечели последния мач от програмата в шестия кръг на Суперлигата на България. Бургазлии надвиха трудно над Калиакра (Каварна) с 3:1 (25:23, 36:38, 25:19, 25:21) в зала Олимпиада в северночерноморския град, информира bgvolleyball.com.

Първите два гейма се развиха много интересно, с множество догонвания в резултата и смени на водачеството. В първата част домакините изпуснаха аванс от 23:21, като оставиха на Нефтохимик да вземе следващите четири поредни разигравания за крайното 23:25. До рекорден резултат от 38:36 се стигна във втората част. И тук Калиакра поведе с две точки при 21:19, но първи до геймбол достигнаха гостите при 23:24. Цели дванадесет геймбола успяха да спасят момчетата на Петър Дочев преди да обърнат резултата отново в своя полза и да затворят гейма при 38:36. Това им донесе вдъхновението да поведат с 6:3 в третия гейм, но оттук нататък в гейма доминираха волейболистите на Нефтохимик. В четвъртата част Калиакра успя да намали големия аванс на бургазлии до 21:22, но следващите три разигравания бяха спечелени от гостите и се оказаха последните в мача.

За Лукойл Нефтохимик това бе третата победа за сезона и тимът от Бургас се изкачи до шестото място във временното класиране в Суперлигата. Калиакра има един мач повече, но продължава да е само с една победа и 3 точки, които и отреждат деветото място в таблицата. Тази събота каварненци гостуват на Пирин Балканстрой (Разлог), а Нефтохимик посреща доскорошния водач Марек Юнион-Ивкони (Дупница) във вторник.