2. Волейбол
  3. ЛукОйл Нефтохимик надделя над Пирин Балканстрой с 3:2

ЛукОйл Нефтохимик надделя над Пирин Балканстрой с 3:2

Волейболистите на ЛукОйл Нефтохимик успяха да се наложат над колегите си от Пирин Балканстрой с 3:2 гейма (25:17, 20:25, 22:25, 27:25, 15:6) в много оспорван мач, изпълнен с обрати. Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на 4-ия кръг на турнира „Атаро Клима”, част от националната Суперлига.

Двубоят започна по-добре за тима на Пирин Балканстрой, които натрупаха преднина от 14:11 в първия гейм. Тогава обаче, бургазлии се активизираха и на сцената излязоха най-добрите им състезатели в лицето на Иван Станев и Мартин Пенев, които бяха с основна заслуга за обрата през първата част. В крайна сметка ЛукОйл поведе с 1:0 гейма, след като взе гейма със смазващото 25:17.

През втората част обаче тимът от Разлог се активизира и започна да доминира над своя опонент. Николай Пенчев започна да завършва с лекота точка след точка, не давайки шанс на блокадата на ЛукОйл да му противодейства. Пирин все пак изравни геймовете след успех с 25:20 във втория. В третата част нещата не се промениха, а бургазлии спечелиха само две точки в повече от предния гейм, губейки с 22:25.

В четвъртата част състезателите на ЛукОйл се активизираха и вдигнаха оборотите. Именно този гейм бе и повратната точка в мача между двата тима. Играчите на Пирин го загубиха злощастно с 25:27 и в резултат на това свалиха гарда в тайбрека. В него играчите на ЛукОйл буквално прегазиха съперника си, размазвайки го с 15:6.

След този успех тимът от Бургас заема 3-о място във временното класиране на Суперлигата с актив от 16 точки, на една пред 4-ия Пирин Балканстрой.