2. Волейбол
  3. ЛукОйл Нефтохимик победи Калиакра в първия полуфинал за Купа България

ЛукОйл Нефтохимик победи Калиакра в първия полуфинал за Купа България

Отборът на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) се класира за финала за Купа България след като преди малко спечели първия полуфинал в софийската зала Христо Ботев срещу Калиакра (Каварна) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:22).

Пред погледа на националния селекционер на България Силвано Пранди, придружен от мениджъра Евгени Генчев и други хора от щаба на националния отбор, първият гейм премина при тоталното надмощие на бургазлии, за които като титулярен диагонал в гейма се изяви Венелин Кадънков.  Нефтохимик безпроблемно затвори частта с голяма разлика.

Във втория гейм като диагобал за бургазлии игра Красимир Стефанов.  Веднага след първото техническо прекъсване, когато момчетата на Северин Димитров имаха една точка аванс, символичните домакини Калиакра постигнаха 5 безответни точки и поведоха с 12:8.  Нефтохимик успя да изравни веднага след това и резултатът продължи да се движи равностойно до след втората задължителна почивка, когато бургазлии дръпнаха с 3 точки за 16:19, които успяха да увеличат на 5 до края на частта, съобщава официалният сайт на БФВолейбол.

В третия гейм вицешампионите поведоха с 1:6 и нещата в мача изглеждаха сякаш вече решени.  Не така обаче мислеха момчетата на Петър Дочев.  С настойчива игра те успяха да се върнат в гейма, да изравнят и дори да излязат напред в резултата.  Все пак, по-големият опит на волейболистите от Бургас си каза думата в края на частта и те я спечелиха с 22:25, а с това и мача с 0:3.

Така ЛукОйл Нефтохимик се класира за финала за Купа България утре вечер в зала Христо Ботев, като ще научи своя съперник след края на втория полуфинал днес между ЦСКА (София) и Левски (София).