2. Волейбол
  3. Малинова и Симеонова пети на балканското

Малинова и Симеонова пети на балканското

Полуфиналите в Пловдив са утре

Двойката на Марица (Пловдив) Диана Малинова & Теодора Симеонова завърши на петото място в женския турнир по плажен волейбол от Балканска верига 2015, на който клубът е домакин от вчера до утре на пясъчните кортове край Гребната база.  Най-младата професионална плажна волейболистка на Марица Гергана Лулчева и нейната партньорка Дани Найденова останаха на девето място.

Гвоздей за пловдивските фенове в програмата на съботния ден бе директният сблъсък между двете двойки в първата фаза от потока на плейаутите.  Очаквано, опитът на Малинова & Симеонова си каза думата и те спечелиха мача с 2:0 (21:12, 21:14) след 30 минути игра, елиминирайки Лулчева & Найденова от по-нататъшно участие в турнира.  В следващия си плейаут пловдивската двойка успя да постигне още една победа – с 2:0 (22:20, 21:18) след 38 минути игра срещу гъркините Йоанна Парисаки & Димитра Манави.  В директна битка за класиране на полуфинал, Малинова & Симеонова се изправиха и срещу третата българска двойка в надпреварата – Ася Динова & Славина Колева.  За 25 минути по-опитните им съпернички се наложиха с 2:0 (21:12, 21:16).  Преди това, Динова & Колева загубиха с 0:2 (12:21, 19:21) за 31 минути срещата си от третия кръг срещу сръбкините Милена Матич & Мария Милошевич, а в полуфинала си в неделя от 10:30 б.в. ще премерят сили с туркините Есра Четин & Мерве Акташ.  По същото време в другия женски полуфинал Матич & Милошевич ще срещнат друг турски тандем - Фатма Йълдъръм & Мерве Незир.

България има своя двойка сред полуфиналистите и при мъжете.  Това са Николай Колев & Константин Митев, които спечелиха и мача си от третия кръг – с 2:0 (21:14, 21:19) за 35 минути срещу водачите в схемата и победителите от предишния турнир в Бурхание Селчук Шекерджи & Хасан Мермер от Турция.  Полуфинален съперник на пясъчните Лъвове утре от 11:30 б.в. ще бъдат гърците Димитриос Ниопас & Теодорос Пападимитриу.  В другия полуфинал по същото време едни срещу други ще се изправят Шекерджи & Мермер и сърбите Стефан Баста & Лазар Коларич.  Турската двойка си проправи път към финалната четворка след победа с 2:0 (21:18, 21:19) за 35 минути над кърджалийците Кирил Хаджиев & Делчо Раев в последния кръг от потока на загубилите.  Така Хаджиев & Раев приключиха състезанието на пето място.  В предишните си два плейаута днес те надиграха последователно турците Ясин Байсал & Сефа Урлу с 2:0 (21:12, 21:15) за 27 минути и сърбите Рашко Йованович & Саша Сурла с 2:0 (21:14, 21:17) за 33 минути.  Пловдивската двойка Асен Дапев & Христо Георгиев не се появи на пясъчния корт днес.  Поради контузия на Георгиев те загубиха служебно от Йованович & Сурла и останаха девети в крайното класиране.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"