2. Волейбол
  3. Марек надви Хебър в дербито на изоставените отбори

Марек надви Хебър в дербито на изоставените отбори

3:2

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) се завърна на победния път в efbet Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим се наложи като над Хебър (Пазарджик) с 3:2 (25:20, 28:30, 25:21, 30:32, 15:10) в среща от 14-и кръг на шампионата, изигран в зала "Васил Левски".

Дупничани са десети с 14 точки (5 победи, 9 загуби), пазарджиклии са седми със 17 точки (5 победи, 9 загуби).

Срещата бе изпъстрена с много обрати и интригуващи моменти, размяна на ролите. Състезателите на Найден Найденов и съперниците им се бориха и показаха характер, но тимът от югозападния град наложи волята си.

Двубоят тръгна равностойно, след което Хебър пое инициативата и не допусна да бъде преодолян.

Във втория гейм "тигрите" запазиха възходящата си линия до средата (11:7), постепенно играта продължи точка за точка. В ключовите моменти Хебър отново взеха нещата в свои ръце, но дупничани оставиха интригата жива. Те първи стигнаха до геймбол (24:23) и успяха да затворят частта след още четири възможности.

Пазарджиклии се мобилизираха и бяха водещи през повечето време в третия гейм, връщайки отново аванса си в резултата.

Решителната четвърта част бе под диктовката на домакините до средата (14:11), но дупничани влязоха в серия и обърнаха (16:14). Играта продължи на амплитуди, като бе оспорвана до самия край, но състезателите от югозападния град наложиха волята си (32:30).

Мачът влезе в тайбрек, където пазарджиклии взеха превес (3:0 и 4:1), но изпуснаха инициативата. След равностойна игра Марек реализира серия (от 9:10 до 15:10) и спечели срещата.

Най-резултатен бе Георги Бъчваров с 18 точки (1 ас, 1 блокада). 17 точки добави Ивайло Дамянов (4 аса, 5 блокади), като бе отличен за MVP. Иван Тасев се отчете с 14 точки (3 аса, 1 блокади). 13 точки реализира Мартин Симеонов (2 блокади). За съперника Калоян Вълчинов завърши с 27 точки (2 аса, 4 блокади), като бе над всички. 18 точки записа Владимир Хаджиев (2 аса, 2 блокади).