2. Волейбол
  3. Марек отнесе Монтана с 3:0 гейма (СНИМКИ)

Марек отнесе Монтана с 3:0 гейма (СНИМКИ)

Гостите от Дупница превъзхождаха по всички компоненти от играта и логично стигнаха до 13-тата си поредна победа в Суперлигата

И отборът на Монтана не успя да спре победния марш на шампиона Марек. Пред 250 зрители в зала „Огоста” домакините бяха надиграни категорично с 3:0.

Монтанчани изглеждаха много смутени в началото, посъбудиха се през втория и третия гейм, но като цяло не успяха да окажат някаква съпритива. Ст. треньорът Северин Димитров се опита със смени да намери верния ритъм, като извъртя цялата резервна скамейка, но и това не помогна на отбора му.

Гостите от Дупница превъзхождаха по всички компоненти от играта и логично стигнаха до 13-тата си поредна победа в Суперлигата и след ХІV кръга са еднолични лидери с 37 точки и 39-2 геймова разлика, като имат един мач по-малко. Загубата пък е втора поредна за Монтана и втора в зала „Огоста”, след като преди това отборът на Габрово си тръгна доволен след труден успех с 3:2.

Въпреки поражението обаче домакините запазиха третото място във временното класиране с 28 т. и 31-20 геймова разлика.

Монтана - Марек 0:3 (15:25 21:25, 19:25)

Монтана: Явор Генов, Иван Крачев 5, Венцислав Рагин 10, Любомир Агонцев, Петър Кирчев 4, Бранимир Баев-кап., Георги Георгиев-либеро (Валентин Димов 8, Димитър Маринков 8, Цанко Цанков 5, Георги Михов 4, Владимир Лобутов 1). Треньор: Северин Димитров.

Марек: Мартин Иванов 2, Георги Елчинов 9, Георги Георгиев-кап. 10, Станислав Величков 11, Борислав Апостолов 3, Валентин Каданков 5, Мартин Божилов-либеро (Михаел Манджуков 8, Венцислав Трифонов 1). Треньор: Найден Найденов.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"