2. Волейбол
  3. Марек победи Еуфони във втория мач, но напусна турнира за Купата на претендентите

Отборът на Марек Юнион Ивкони победи във втория си мач срещу белгийския Еуфони Асе Ленник с 3:2 гейма (25:19, 22:25, 22:25, 27:25, 15:12), но това не бе достатъчно за отбора от Дупница, за да продължи напред в турнира за Купата на претендентите. Марек започна добре двубоя и спечели първия гейм с 25:19 точки, след което последва типичното за отбора от Дупница отпускане и съответно загуба на следващите два гейма с 22:25 и отново 22:25. Все пак момчетата на Виктор Карагьозов успяха да се мобилизират и доведоха мача до тайбрек след като спечелиха четвъртата част с 27:25. В тайбрека Марек успя да се наложи с 15:12 и така стигна до победата.

Слабостта, която показа Марек тази вечер пролича още в мача от Националната волейболна лига с шампиона ЦСКА, който дупничани загубиха на домашен терен с 0:3 гейма. Реално Еуфони с нищо не превъзхождаше нашият отбор, но волейболистите на Марек не успяха да се справят в ключовите моменти от гейма и белгийците се възползваха от това.

Така при резултат 1:1 победи и 5:3 геймова разлика в двата мача в полза на Еуфони, българският отбор напуска надпреварата в турнира за Купата на претендентите в 1/16-финалната му фаза.