2. Волейбол
  3. Марек победи шампиона ЦСКА

Марек победи шампиона ЦСКА

Дупничани сразиха ЦСКА с 3:0 гейма пред собствена публика

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони победиха с 3:0 (26:24) (25:15) (25:23) гейма тима на ЦСКА в мач от Суперлигата при мъжете. Срещата от 6-ия кръг на националната волейболна лига бе играна пред пълни трибуни в спортната зала в град Дупница.

Дупничани не дадоха шанс на гостите от София, въпреки, че взеха трудно първия гейм с 26:24. Следващите два гейма те спечелиха съответно с 25:15 и 25:23.Съдии на срещата бяха Ивайло Иванов и Илия Пенков.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ - ЦСКА 3:0 (26:24, 25:15, 25:23)

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ: Георги Георгиев 7 (6 аса, 1 блок), Златан Йорданов 8 (2 аса), Георги Елчинов 11 (4 блокd), Мартин Иванов 9 (5 блока), Дмитрий Бахов 15 (2 аса, 59% ефективност в атака, 57% перфектно и 64% позитивно посрещане), Борислав Апостолов  7 (3 блок) - Мартин Божилов-либеро (67% перфектно и 92% позитивно посрещане)

Старши-треньор: Найден Найденов

ЦСКА: Светозар Иванов 7 (2 блока), Николай Иванов 1, Ивайло Стефанов 4, Велизар Кьосев 5 (1 ас), Емилиян Мирчев 13, Евгени Иванов 8 (1 блок, 88% ефективност в атака) - Антон Василиев-либеро (Георги Манчев, Георги Сеганов 1, Владислав Александров 2, Андрей Николов)

Старши-треньор: Александър Попов.