2. Волейбол
  3. Марек прекърши и Габрово с 3:2 като гост

Марек прекърши и Габрово с 3:2 като гост

Домакините бяха на прага да поднесат изненада, но отново се сгромолясаха

КВК Габрово бе на прага да поднесе изненада, но не можа да устои на борещия се за титлата тим на Марек у дома и загуби с 2:3 двубоя от десетия кръг на Суперлигата по волейбол.

Домакините, които загубиха преди няколко дни срамно с 0:3 срещата си като гост на кипърския Неа Саламина за Купата на претендентите, този път показаха далеч повече воля, но пак малко не им достигна.

Съставът, който според предварителните прогнози трябваше да е претендент за тройката, а крета около дъното, загуби с 21:25 първия гейм. Във втория тимът на треньора Любо Герасимов спечели с 25:16, за да загуби със 17:25 третата част. С 25:22 КВК вдигна публиката на крака в зала „Орловец“.

Домакините, които традиционно играят много силно на свой терен, обаче както и срещу ЦСКА, не успяха да намерят пролука в тайбрек гейма и загубиха със 7:15 точки срещата. Те започнаха зле от самото начало, когато изоставаха съответно с 2:5 и 5:10, което бързо наклони везните в полза на Марек, който спечели за 14 минути гейма.

Стоян Вулджев и Младен Младенов бяха най-резултатни за домакините съответно с 21 и 20 точки.

22 обаче направи Дмитри Бахов за Марек, седем от които от блокади.

Единственият показател, по който Габрово превъзхождаше Марек днес, бе силният сервис и това създаде големите проблеми на треньора Найден Найденов и компания.