2. Волейбол
  3. Марек с победа за начало на годината

Марек с победа за начало на годината

Дупничани записаха 6-ти успех в Суперлигата

Шампионът на България по волейбол "Марек Юнион-Ивкони" започна с победа годината.

Дупничани записаха 6-ти успех в Суперлигата, след като победиха с 3:1/25-13, 21-25, 25-11, 25-15/ гейма "Миньор"- Перник. Срещата се игра пред около 300 зрители в „Арена Дупница“.

В първия гейм момчетата на старши треньора Найден Найденов спечелиха с лекота, след като още от самото начало поведоха и дадоха само 13-точки на гостите. Във втората част обаче домакините подходиха с известна доза подценяване и след наивни грешки позволиха на "Миньор" да поведе с 8:5, а след това и със 16:12.

"Марек" продължи да играе неконцентрирано и резултатът набъбна на 21:16 за гостите. Едва тогава дупничани решиха да обръщат гейма и бяха на път да го сторят след три добри сервиса на Боби Апостолов, но в края опитният Елчинов сгреши и "Миньор" взе гейма 25:21. В третата част отборът на "Марек" започна ударно и поведе 11:1, за да затвори гейма 25:11. Четвъртият гейм също бе протоколен и спечелен с лекота - 25:15.