2. Волейбол
  3. Марек с трудно 3:2 над ЦСКА

Марек с трудно 3:2 над ЦСКА

Волейболният шампион Марек Юнион-Ивкони победи драматично с 3:2 (26:24, 25:12, 20:25, 22:25, 18:16) тима на ЦСКА в среща от 16-тия кръг на Суперлигата. Двубоят в Спортната зала в Дупница предложи истинско шоу, продължило почти 2 часа.

В първия гейм отборът на Марек показа характер и успя да го затвори трудно при 26:24 за 1:0. Във втората част дупничани бяха пълни господари на полето и победиха без никакви проблеми, давайки само 12 точки на „червените”.

Този разгром във втория гейм като че ли оказа негативно влияние на волейболистите на Найден Найденов и те подцениха съперника. Така в третата част ЦСКА спечели с 25:20 и намали на 2:1. „Армейците” продължиха да играят силно и спечелиха и 4-тата част за ужас на феновете на домакините. Така мачът влезе в тайбрек, който нажежи обстановката в залата с драматизма си.

Резултатът тук вървеше точка за точка, като ЦСКА изпусна два мачбола. При 15:16 за гостите пък Марек Юнион-Ивкони постигна 3 поредни точки за да затвори тайбрека при 18:16, а с това и двубоя с 3:2.

Със спечелените 2 точки Марек остава лидер в класирането, като има аванс от 3 пункта пред втория КВК Габрово. В сряда дупничани гостуват на Арда, а в последния кръг от редовния сезон (на 2 март) приемат именно Габрово.