2. Волейбол
  3. Марек стартира с домакинска загуба в ШЛ

Марек стартира с домакинска загуба в ШЛ

Момчетата на Найден Найденов отстъпиха пред френския шампион Тур с 0:3 гейма

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони започнаха с домакинска загуба участието си в Шампионската лига. Момчетата на Найден Найденов отстъпиха пред френския шампион Тур с 0:3 (23:25, 21:25, 23:25).

Българският първенец, който има най-младия състав в турнира и през лятото се раздели с основни играчи като Тодор Вълчев, Дмитрий Бахов и Костадин Гаджанов, не успя да се противопостави на своя съперник, въпреки че в голяма част от мача беше равностоен.

Пред около 500 зрители в Самоков младите играчи на Марек допуснаха доста лесни грешки, което не им позволи да вземат поне гейм срещу опитните французи.

В първия гейм възпитаниците на Найден Найденов започнаха добре и водеха с 8:7 след първата техническа пауза. След подновяването на играта обаче Тур спечели четири поредни точки и взе добър аванс, който задържа до края.

Във втората част гостите поведоха с три точки още в началото, а опитите на Марек да намали изоставането не успяха. Втората техническа пауза дойде при 16:12 за французите, а авансът им се увеличи още при 19:13.

Третата част беше най-равностойна. Марек взе първите три точки, но равенството бързо беше възстановено при 6:6. При втората техническа пауза дупничани имаха две точки преднина, но французите веднага изравниха резултата за 16:16.

Резултатът се движеше точка за точка до 22:22, но сгрешен сервис от Венцислав Трифонов и атака в аут на Гьорги Георгиев донесоха два мачбола на Тур. Домакините спасиха първия, но Давид Конечни сложи край на двубоя с поредната си печеливша атака.

Чешкият национал беше най-резултатен в срещата със 17 точки, а Камил Баранек добави 12 точки. В българския отбор Златан Йорданов и Венелин Каданков реализираха по девет точки.

В другия мач от група А фаворитът Пиаченца победи словенския първенец Любляна с 3:1 (25:18, 24:26, 24:14, 25:23).