2. Волейбол
  3. Марек взе първата финална среща

Марек взе първата финална среща

Дупничани се нуждаят от само още един успех, за да спечелят шампионската титла

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница), които спечелиха безапелационно редовния сезон в Суперлигата с 22 победи от 22 мача, поведоха във финала срещу носителите на Купата на България от Левски Боол с 1-0 победи, след като спечелиха първата среща с 3:1 (17:25, 25:21, 25:20, 27:25) пред около 600 зрители в столичната зала "Христо Ботев".

Двубоят на живо изгледа селекционерът на националния отбор а България Камило Плачи, както и мениджърът на държавния ни тим Владимир Николов, който е и член на УС на Левски Боол и консултант на отбора.

Така възпитаниците на Найден Найденов водят с 1-0 победи във финалния плейоф и се нуждаят от още 1 победа, за да спечелят шампионската титла. Финалната серия се играе до 2 победи от 3 мача. Втората финална среща ще се играе на 14 април, понеделник, от 17,30 часа отново в зала "Христо Ботев".

Двубоят започна отлично за "сините", които взеха първата част много убедително. След това шампионите от Марек намериха верния ритъм и изравниха резултата. Когато играта на дупничани забуксува в 3-ата част, на игрището се появи резервата Ангел Велков, който се включи отлично и имаше основна заслуга за успеха на Марек.

Носителите на Купата на България за 2014 година от Левски Боол поведоха в началото на финал №1 с 5:2. Венелин Кадънков намали до 4:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за "сините". Разликата набъбна до 5 точки при 12:7 за Левски, което принуди Найден Найденов да вземе прекъсване. Блокаут на Симеон Александров доведе до 15:9. Левски поведе с 16:9 при второто техническо прекъсване, след перфектна двойна блокада. Венелин Кадънков заби ас за 12:16. Атака на Смилен Мляков по диагонала от зона 2 и 18:12 за Левски. Нова атака на Смилен Мляков направи резултата 20:14 за "сините". Силната игра на Мляков продължи и 23:16 след нова атака. Симеон Александров изведе "сините" до успех в първия гейм с 25:17.

Волейболистите на Марек поведоха с 4:2 в началото на втората част. Георги Елчинов изведе дупничани напред с 6:4 с атака по правата от зона 4. Марек поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване след грешен сервис на "сините". Двоен блок на Станислав Величков и Борислав Апостолов спря атака на Смилен Мляков за 11:7. Джузепе Лорицио взе прекъсване за Левски. "Сините" намалиха до 9:11. Последва ас на хърватския разпределител на "сините" Инослав Крънич - 10:11. Венелин Кадънков атакува по правата от зона 2 за 12:10. Борислав Апостолов атакува остро през центъра за 14:11. Последва ас на Апостолов за 15:11. Иван Латунов би начален удар в мрежата и Марек поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване. Дупничани поведоха с 4 точки при 18:14 след грешка на Инослав Крънич, който стъпи в полето на противника. Джузепе Лорицио взе второто си прекъсване в гейма. Христо Цветанов атакува остро през центъра за 15:18. Марек поведе с 20:16, след като Симеон Александров атакува в атакува в антената. Венелин Кадънков атакува по правата от зона 2 за 21:17. Нова атака на Кадънков и 22:17. "Сините" намалиха до 19:22 и Найден Найденов взе прекъсване за шампионите. Левски намали до 20:22, но Марек отново поведе с 23:20. Георги Елчинов преодоля тройната блокада на "сините" за геймбол при 24:21. Венелин Кадънков изведе Марек до успех във втората част с 25:21 след блокаут.

Волейболистите на Марек поведоха с 5:3 в началото на 3-ия гейм. Георги Елчинов направи 6:4 с атака по блока от зона 4. Венелин Кадънков изведе Марек напред със 7:4. Смилен Мляков би сервис в мрежата и Марек поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Венелин Кадънков атакува мощно в 4-ия метър за 9:6. Симеон Александров заби две поредни точки от зона 4 по правата и Левски намали до 8:9. "Сините" изравниха при 10:10 след нова мощна атака на Симеон Александров. Левски поведе с 11:10, но Венелин Кадънков изравни до 11:11. Иван Латунов изведе "сините" напред с 13:12. Марек изравни пир 14:14, след като Смилен Мляков би сервис в мрежата. "Сините" поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване. При 17:15 за Левски, Найден Найденов взе прекъсване. Тройна блокада на "сините" спря атаката на Станислав Величков - 18:15. Венцислав Трифонов намали до 16:18 с атака през центъра. Симеон Александров игра с блокадата за 19:16. Марек намали до 18:19 и това принуди Джузепе Лорицио да вземе прекъсване за "сините". Иван Латунов хвана на блок атака на Венелин Кадънков - 20:18 за Левски.  Борислав Апостолов намали до 19:20. Грешка в атака на Александър Симеонов доведе до равенство. Марек поведе с 21:20 след силен серивс на Ангел Велков. Джузепе Лорицио взе ново прекъсване за "сините". Венелин Кадънков атакува технично за 22:20. Ангел Велков записа ас за 23:20. Гьорги Гьоргиев заби единичен блок и Марек стигна до геймбол при 24:20. Нова блокада за шампионите и Марек затвори третата част с 25:20.

Волейболистите на Марек дръпнаха с 4:1 в началато на 4-ата част. Джузепе Лорицио взе прекъсване за "сините". Последва нова точка за Марек и 5:1. Ангел Велков атакува мощно за 6:1. Единичен блок на Елчинов и 7:1. Георги Елчинов преодоля троен блок и 8:2 за Марек при първото техническо прекъсване. Венелин Кадънков направи 11:6 за шампионите. Смилен Мляков намали до 8:12 с атака от зона 2. Ангел Велков хвана на блок Смилен Мляков и 13:8 за дупничани. Атака на разпределителя Гьорги Гьоргиев и 15:9. Джузепе Лорицио взе второто си прекъсване за Левски в гейма. Марек поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване. Контраатака на Венцислав Трифонов и 18:12. Левски успя да намали до 16:19 и това принуди Найден Найденов да вземе прекъсване за Марек. Страхотна атака на Венцислав Трифонов през центъра и 20:16. Смилен Мляков намали до 18:21. Атака на Венелин Кадънков в аут и 21:19. Блокадата на Левски хвана атака на Венелин Кадънков и 20:21. Младокът Ангел Велков игра технично за блокаут и 22:20. Левски намали до 21:22. Александър Симеонов успя да изравни за 22:22. Борислав Апостолов атакува мощно през центъра за 23:22. Двоен "син" блок срещу атака на Венелин Кадънков след дълго разиграване и 23:23. Левски стигна първи до геймбол при 24:23. Христо Цветанов хвана на блок Борислав Апостолов и 25:24 за Левски. Марек Изравни до 25:25 след атака на Георги Елчинов. Ас на Георги Елчинов и мачбол за Марек 26:25. Марек стигна до успех в 4-ата част с 27:25 и до 3:1 гейма.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЛЕВСКИ БООЛ (СОФИЯ) 3:1 (17:25, 25:21, 25:20, 27:25)

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев, Венелин Кадънков, Георги Елчинов, Станислав Величков, Борислав Апостолов, Венцислав Трифонов - Мартин Божилов-либеро (Ангел Велков)
Старши-треньор: Найден Найденов
ЛЕВСКИ: Инослав Крънич, Смилен Мляков, Симеон Александров, Александър Симеонов, Иван Латунов, Христо Цветанов - Ивайло Лалов-либеро (Златко Кьосев, Велизар Чернокожев)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"