2. Волейбол
  3. Марек Юнион-Ивкони е на четвъртфинал на Купа Българи

Марек Юнион-Ивкони е на четвъртфинал на Купа Българи

Отборът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) продължава напред в турнира за Купа България, след като се наложи над Миньор (Перник) с 3:0 (25:15, 25:22, 25:17). Срещата се игра в зала Миньор в Перник пред стотина зрители. След тази победа дупничани ще срещнат отбора на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) като домакини в четвъртфинал на 13 април.

Отборът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) продължава напред в турнира за Купа България, след като се наложи над Миньор (Перник) с 3:0 (25:15, 25:22, 25:17).  Срещата се игра в зала Миньор в Перник пред стотина зрители.  След тази победа дупничани ще срещнат отбора на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) като домакини в четвъртфинал на 13 април.

Срещата започна добре за гостите от Дупница, които натрупаха аванс още преди първото техническо прекъсване - 3:8.  След него Марек увеличи още своята преднина и затвори гейма с 15:25.  Втората част беше значително по-интригуваща.  Двата отбора вървяха точка за точка през целия гейм - 7:8, 15:16...  След второто техническо прекъсване обаче Марек направи разлика от четири точки за 16:20.

Отборът на Миньор не можа да се противопостави на гостите въпреки смените, които старши треньорът Ангел Василев направи.  Така и втората част завърши в полза на дупничани с резултат 22:25.  Третият гейм бе равностоен само до първото техническо прекъсване - 6:8 за Марек.  След това дупничани направиха голяма разлика в точките и спокойно затвориха гейма със 17:25, а с това и мача с 0:3 гейма.

Миньор (Перник): Станислав Михеев, Адриан Аначков, Емил Николов, Симеон Младенов, Владимир Котев, Лъчезар Праматаров, либеро Диян Боюклиев, старши треньор Ангел Василев

Марек Юнион-Ивкони (Дупница): Мартин Иванов, Гьорги Гьоргиев, Тодор Вълчев, Бранимир Баев, Георги Лазаров, Владимир Лобутов, либеро Павел Душков, старши треньор Милчо Миланов