2. Волейбол
  3. Марек Юнион-Ивкони не остави шансове на КВК Габрово

Марек Юнион-Ивкони не остави шансове на КВК Габрово

Мачът бе от 10-тия кръг на Суперлигата, но се изигра чак сега заради евроучастието на двата тима

Марек Юнион-Ивкони показа кой е шампионът и победи с 3:0 (27, 21, 18) гостите от КВК Габрово пред препълнените трибуни на Спортната зала в Дупница. Мачът бе от 10-тия кръг на Суперлигата, но се изигра чак сега заради евроучастието на двата тима.

Марек тръгна по великолепен начин в първия гейм и нищо не предвещаваше трудностите, които дупничани изпитаха в края му. Домакините започнаха да трупат наистина солидна преднина – 8:3, която дори увеличиха – 16:9. Тук обаче дойде отпускане в техните редици и КВК Габрово като от нищото намали на 19:17. Все пак Марек Юнион-Ивкони се виждаше победитал в гейма при 24:20, но гостите успяха да изравнят за 24:24. След много драма Марек спечели с 29:27, като победната точка бе подарена от съдиите, след като Гьорги Гьоргиев прати топката в аут от сервис. Във втората част действията протекоха по-спокойно, въпреки че тя тръгна точка за точка.

Постепенно обаче дупничани наложиха волята си и докараха резултата до 25:21, а последната точка дойде след грешка от сервис на Иван Власев. В началото на третия гейм отборът от Дупница поведе с 6:2, 8:5 и 16:12. Играта продължи в същия дух, а домакините затвориха гейма на 18, а с това и мача с чистото 3:0, с което продължават без загуба в шампионата.

След победата Марек Юнион-Ивкони дръпна пред КВК Габрово с цели 11 точки и на практика е сигурен първенец в редовния сезон.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"