2. Волейбол
  3. Марек Юнион Ивкони победи новака Славия с 4:0 гейма в последната си контрола

Марек Юнион Ивкони победи новака Славия с 4:0 гейма в последната си контрола

След победата над шампионите Левски-Сиконко с 3:1 гейма Марек Юнион Ивкони в собствената си зала надигра в контролна среща новия член на волейболната Суперлига Славия с 4:0 гейма.

Двата отбора се бяха разбрали предварително да изиграят четири геймов мач, който домакините спечелиха убедително.

Това бе и последната контрола за Марек Юнион Ивкони в предсезонната подготовка. В петък от 17.30 часа момчетата на Милчо Миланов гостуват на ЦСКА в първи мач от Националната волейболна лига. Въпреки успехът днес помощник-треньорът на Марек Юнион Ивкони Христо Райчев каза, че силите в първенството тази година са много изравнени и шампион на страната ще стане отборът, който успее да спечели всичките си домакински мачове и постигне няколко добри резултата в гостуванията.

През декември Марек Юнион Ивкони ще се включи в турнира Чаландж къп, третият по сила волейболен турнир в Европа, като съперник на дупничани ще бъде Локомотив Харков (Украйна).

Домакинските си двубои от европейския клубен турнир Марек Юнион Ивкони отново ще играе в залата в Перник.