2. Волейбол
  3. Марек Юнион-Ивкони с драматичен успех над Левски Волей

Марек Юнион-Ивкони с драматичен успех над Левски Волей

Отборът от Дупница спечели с 3:2 гейма като домакин на столичния тим

Марек Юнион-Ивкони постигна труден успех с 3:2 гейма срещу Левски Волей в мач от 12-ия кръг на Суперлигата. Двубоят се игра в Дупница, а домакините успяха да спечелят първия гейм с 25:15.

След това обаче, във втория гейм, Левски Волей се активизира и успя да изравни на 1:1 след успех с 25:22 във втората част. Марек отново дръпна напред, след като спечели с 25:19 третия гейм, но в четвъртия Левски Волей показа, че няма намерение да се предава и спечели драматично с 26:24. Гостите обаче бяха принудени да си тръгнат с наведени глави, защото в тайбрека отстъпиха с 9:15.

След победата Марек Юнион-Ивкони се намира на 1-ото място във временното подреждане с 30 точки. Левски Волей е на 7-ата позиция с 18 пункта.