2. Волейбол
  3. Марек Юнион Ивкони сгъна набързо Арда в Дупница - 3:0

Марек Юнион Ивкони сгъна набързо Арда в Дупница - 3:0

Волейболният вицешампион “Марек Юнион-Ивкони” победи преди минути “Арда” в среща от шампионата на НВЛ. Дупничани взеха 3-те точки за 65 минути след 3:0 гейма.

Първият гейм приключи за 19 минути 25:16 точки, а втория бе още по-бръз след 25:13 точки. Третата част продължи 22 минути и завърши 25:22. Двубоят бе официален дебют за новият старши треньор на дупничани Милчо Миланов пред собствена публика.
Най-резултатен за победителите бе Цветан Соколов с 16 точки, а Минчо Минчев добави 13. За гостите с 10 се отчете диагоналът им Невен Нешев.

Старши треньорът пък разреши на национала Цветан Соколов отново да разговаря с журналисти. Той забрани на таланта да говори с медиите след като бе върнат в състава преди мача с “Черно море-БАСК”

Статистика от "Марек Юнион-Ивкони" - "Арда":

“Марек Юнион-Ивкони”: Соколов-16, Власев-8, Лазаров-6, Минчев-13, Стоянов-13, Бахов-3, Христов-либеро (Вълчев-7, Запрянов-2, Цекин, Лобутов-1)
“Арда”: Димов-5, Кавалджиев-5, Раев-1, Доникян-5, Нешев-10, Йорданов-4, колев-либеро (Маринов, Хаджиев-1, Ковачевски)
зрители: 500 зала - Спортна