2. Волейбол
  3. Марица би ЦСКА инфарктно, но загуби точка

Марица би ЦСКА инфарктно, но загуби точка

Мария Филипова наниза 20 т. за ЦСКА, но те не бяха достатъчни

Mарица (Пловдив) победи ЦСКА (София) като гост в инфарктен мач от тринадесетия кръг на Националната волейболна лига за жени.  След 3:2 (25:22, 22:25, 13:25, 25:17, 17:15) обаче вицешампионките загубиха ценна точка в надпреварата си с другия столичен гранд Левски (София) за първото място в крайното класиране от редовния сезон на първенството.  След като Сините очаквано спечелиха домакинството си срещу Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0, те водят в таблицата с 36 точки от 13 мача, следвани от Жълтите с 32 точки от 12 изиграни срещи.

Мачът в зала Васил Симов бе изключително драматичен, изпълнен с обрати, и продължи 110 минути игрово време.  В първия гейм волейболистките на Иван Петков успяха да се възползват от многото грешки на противника, за да го спечелят с 25:22.  Нещата се обърнаха във втория гейм, когато пловдивчанки допуснаха много брак в играта си, а с по-добри изяви на сервис и блокада ЦСКА спечели частта със същия резултат.  Наставникът на Марица потърси решение в смените, но третият гейм бе катастрофален за отбора му.  С нестабилно посрещане и неефективна атака, гостенките направиха още повече непредизвикани грешки, за да отстъпят с категоричното 13:25 и да се простят с поне една точка за класирането.  Все пак, в четвъртия гейм нещата започнаха да си идват на мястото.

Петков отново заложи на стартовия си състав от първия гейм, но вече с опитната Марина Ковачева на поста диагонал.  Марица наложи своя ритъм на игра и изравни мача след убедително 25:17.  В тайбрека блокировачките на двата тима направиха истинско шоу на терена, отбелязвайки общо девет от точките в този гейм.  Пловдивчанки обаче бяха по-добри в нападение, поведоха още в първите моменти на тази част и, въпреки че допуснаха инфарктен завършек в добавено време, затвориха гейма при 17:15, а така и мача, в своя полза.

Таня Събкова бе най-резултатна за победителките с 16 точки, но топреализатор на мача с 20 точки стана волейболистката на ЦСКА Мария Филипова.

В следващия си мач Марица посреща Славия-СУ (София) в зала Пловдивски университет тази събота, 31 януари, от 16:00 б.в.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"