2. Волейбол
  3. Марица е на победа от осма титла след обрат срещу ЦСКА

Марица е на победа от осма титла след обрат срещу ЦСКА

За победителките най-резултатна стана Силвана Чаушева с 24 точки

Марица поведе с 1-0 победи в преойфа титлата в Националната волейболна лига Демакс. Пловдивчанки обърнаха ЦСКА с 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:18) в първата среща между двата тима. Мачът се игра в зала Васил Симов в столицата.

"Червените" показаха характер, обръщайки първия гейм от 19:22 до 25:22. Те имаха своя шанс и във втората част, когато стопиха изоставане от 4 точки в края, но по-големият опит на шампионките им донесе успех с 25:23.

В третата част пък драмата бе още по-голяма. Марица имаше превес при 19:17, но ЦСКА отговори с 4 поредни точки. Последваха обаче нова порция емоции и след 6 последователни точки пловдивчанки поведоха в мача.

В четвъртия гейм отново станахме свидетели на истинска битка. В нея нашите момичета продължиха да държат високо ниво и в средата поведоха с 16:13. Съперникът обаче отново отговори със солидна серия от 6 поредни точки, за да поведе с 19:16. Благодарение на по-големия опит и някои неточности от нашето поле, Марица все пак затвори гейма, а с това и мача след 25:18.

За Марица най-резултатна стана Силвана Чаушева с 24 точки, Симона Димитрова добави 13, а с 11 се отчете Дима Ушева. От ЦСКА Йоана Атанасова и Борислава Съйкова завършиха с по 14 точки.

Реваншът е на 27 март, от 17:00 б.в. в зала "Сила" в Пловдив и при успех маричанки ще вдигнат своята осма поредна титла в НВЛ.