2. Волейбол
  3. Марица излезе начело в НВЛ след пета поредна победа

Марица излезе начело в НВЛ след пета поредна победа

Досегашният лидер Казанлък Волей (Казанлък) загуби с 2:3 като гост дербито на кръга с ЦСКА-Демакс

Марица (Пловдив) разгроми своя домакин Локомотив 1929 Връбница (София).  В мач от петия кръг в женската Национална волейболна лига „жълтите” надиграха „червено-черните” с 3:0 (25:18, 25:14, 25:15) след 55 минути игра.

Срещата бе едностранна като надмощието на гостенките остави мача без каквато и да било интрига.  Може би най-интересното, което се случи в зала Локомотив, бе спирането на тока в началото на втория гейм, което забави развоя на срещата с няколко минути.

Все пак любопитно е, че фаворитките в мача допуснаха Локомотив да направи цели 9 аса, но и те отговориха с 10 точки директно от сервис.

Старши-треньорът на Марица Иван Петков даде възможност на някои от резервните си състезателки да започнат в стартовата седморка за втория и третия гейм.  Топреализатор на мача стана капитанката на пловдивчанки Диана Малинова с 18 точки.

Това бе петата победа за Марица от началото на сезона и с 14 точки „жълтите” излязоха начело в класирането, след като останаха единственият непобеден отбор в лигата.

Досегашният лидер Казанлък Волей (Казанлък) загуби с 2:3 като гост дербито на кръга с ЦСКА-Демакс (София) и остана втори с 13 точки.  ЦСКА и Левски Волей (София) са с по 12 точки.