2. Волейбол
  3. Марица на победа от първото място в редовния сезон на НВЛ за жени

Марица на победа от първото място в редовния сезон на НВЛ за жени

Пловдивчани отнесоха Славия с 3:0 в София

Марица (Пловдив) постигна поредната си победа в женската Национална волейболна лига Демакс+. Този път като гости на Славия (София), шампионките изковаха успеха след 64 минути игра за крайното 3:0 (25:19, 25:13, 25:18) и се завърнаха на първото място в таблицата, което отстъпиха след като почиваха в миналия кръг.

Гостенките не подцениха срещата и съперника и влязоха в двубоя с обичайните си титулярки.  Въпреки това, домакините успяха да поддържат интригата в първия гейм почти до второто техническо прекъсване. Виктория Григорова обаче бе безмилостна на блокада и помогна на своите да дръпнат напред за крайното 25:19.

Във втората част Марица натисна и със сервис нямаше никакви проблеми да контролира положението на полето от началото до края, оформено от Милена Димова с успешна атака през центъра за 25:13.

В третия гейм опитната Ася Динова влезе в ролята на разпределител и помогна а своите да окажат съпротива на пловдивчанки и дори да поведат с 13:11.  Последва серия от пет поредни точки за Марица, с което на практика изходът от гейма и мача бе предрешен. Общо пет аса нанизаха шампионките в третата част, завършила при 25:18.

Топреализатор на срещата стана центърът Виктория Григорова с 13 точки за Марица, четири от които директно от сервис.  Силвана Чаушева и Радосвета Тенева добавиха по 8. За домакините от Славия най-резултатна със 7 точки стана Александра Миланова.

Пловдивчанки вече са с актив от 14 победи, 1 загуба, 42 точки и 43:4 гейма, но тъй като Левски (София) също е с 14 победи, за да са сигурни за първото място и след края на редовния сезон, момичетата на Иван Петков ще трябва да спечелят и последния си мач, който е този понеделник, 29 февруари, от 17:30 б.в. срещу Казанлък Волей (Казанлък) в зала Пловдивски университет.